MAURİCE DELBAR

Makale

Diğerlerinin konuşmasına izin veren Maurice Delbar, bu zamanın en başarılı uzun mesafe yarışçısıdır (1935-1940). Bricoux ve Duray ile bir çizgide sonuçlara ulaşan rakipsiz bir uzun mesafeli yarışçısı

.
O, karşı konulamaz bir acele evinde Pireneler Uçuşlarının bir ustasıdır, kafasını tutar, hiçbir zaman spor 1935 ile 40 arasında olduğu gibi onun sonuçlarıyla bunalır. Başlıca rakipleri, güvercinlerin uçtuğu, Berlengee, Dath, Delvinquiere, Dusarduyn vb. Gibi saf olan şampiyonlardır. Brebar cinsi, ilk başta Janssen ile her şeyle kesişen saf sınıfta çok zengindir. Savaştan sonra, özellikle Hollanda ve Almanya’da, büyük bir başarı ile.

 Delbar iyi bir adamın örneğidir. Cool kelimesi, Transvaal Boers’ın gündelik dili. Geniş omuzlu, sağlıklı, güçlü, spor figürlü, baş ve boyunlu boyunlu bir figürdü. Bir kişi, profesyonel bir bisikletçi ya da uzun mesafe koşucusuna, bir tekstil boyasının (Apprêtuur) sahibi olduğundan daha çok inanır. Hayatın iyi armağanlarını ne kadar iyi bildiğini, kışın da (büyük oyunda) avı nasıl geçirdiğini bilir.

 Ardennes avcıları, kendisini eski kurşun boruları üzerinde taşıdığı yaban domuzu tracteertlerinden biri olarak görüyor. Bugün, Abhazyalı aslan avında gizemli Rudolf Lake Turkana’da, Céroux Mousty’de bulunan bu soyguncular Madame Willy Herman’ın bir koleksiyonuna sahiptir. Eşsiz bir nişancıydı! Delbar güvercinleri üç açıdan mükemmeldir: güzel gözler, eşi görülmemiş – mükemmel boğazlar ve ayılar.

Geri kalanlar için basit hayvanlar, doğası gereği sakinler, biraz ham, kılıcına benzemeyen, kılığına rağmen, kulağa pek de önemsiz değiller. Adil ya da aerodynamieke formları yoktur: enerji rezervleriyle etkili bir şekilde uygulanan enerji santralleri. Seyahat sepetinde savaşçılara müdahale etmiyorlar, yiyecek ve içeceklerin olduğu yerlerden uzakta olmayan bir yer buluyorlar ve uyumaya mümkünse bir kanat yalana asıyorlar. gözleri ve kasları ve çelik sinirleri – bu Maurice Delbar’ın sırrıydı. Güvercinleri tamamen kanlarına ve zenginliklerine dayanır.

 Ustaca beslenir ve iyi donanımlıysa, güçlerinin sonu yoktur. lokomotifler, bunlar karavan karşılamak veya ağır kalibreli ile onun muhalifleri bombalama güçleri tarafından bir parçasına, örneğin Gerrit Schulte, onun büyük günlerde olduğu yolu olarak, çekme ve sürükle gerekir, bir kez askıya havada vardır onlar gitmek için … Kaslar güçlü Bindels, sırt boyunca, gevşek yaşam, sağlam ve elastik gibi iyi doğal hevea. Biz “Küçük Işık” tuttuğumuz zaman, o terli ve terli “terli” – her ne kadar bir ter bezi yok – ve böylece sepet kafasına rüzgar ile St. Vincent gitmek için.

Of Dax, 1935’te Delbe’yi ulusal olarak İtilaf Bejinde kazandı: 2, 11 ve 13 Temmuz’da dördü vardı. İyi olduklarını düşünen çoğu insan, ölüme korkutmaktı. Bu nedenle rüzgar kafasına esti çok ağırdı sıcak, bu kayıt de bildiğim boru, bunlar sadece orada olanları kurtuluş gününde ulaşan vardı, 1 2 ve 3: O Angouleme at Aalst üç güvercin, interprovincial koymak asla eşit olmadı.

1, 2, 4, 5: ’37 yılında yarışın binasında, Akdeniz, kardeşler ve yarım kardeşler altı güvercinler Milli Narbonne koymak o yaş ve akrabalık baktı olmasaydı, onları a la Janssen doğuştan vardı 9 ve 18.Er on altı güvercin uçtu, ama cebinde knaak bir pastırma alıcı ve çok fazla değildi farklı bir zaman oldu. Suçluların yiyeceklerini ödemek için paraları yoktu Quievrainisten, kriz ve kemer sıkma saatin hepsi vuruyordu. Vincent Ulusal Entente Bej: 38, 1.3, 5, 13 ve 14. ‘de altı yaşında. “Tanrım – uzun mesafeli Hollanda’nın en güçlü oyuncusu olan Ferdinand Schul Roosendaal, bizimkilerden sadece birkaçıydı …” çirkin bir kelime, o hepimizi deri ve saç ile yutmayacak. ”

Savaştan sonra, Maurice aynı ünlü, yakın doğuştan güvercinler. Hector Berlengee, kendisi tarafından savaşın getirdiği güvercinlerin hiçbiri 1944 yılında yirmi genç yaşlarda olmuştu, oradaki her şeyi seçmesine izin verdi! İlk uluslararası Barselona’nın annesi 1949’da, “Mavi Berten” saf bir Delbartı, babası da, on iki yaşındayken satın aldım, Brüksel’de seyirci ve “İyi Griler” in annesi, iki tavuk ’44.

“Berten” in annesi, Steenbergen’deki Aarden ırkı annesinin tam bir kızkardeşi idi, bir Delbarduif, Haagdijk Breda elinin bir Deguffroy Wingene, yani, zaten kolayca gelebilen Charles Vanderespt aracılığıyla Delbar ırkı olduğunu. Aarden’in aldığı genç, 45 yıldan beri, hiç bu kadar iyi olmamıştı, “38” ve “49” büyükannesiydi, ilk oturduğu horoz, Tiestje Stick’in saf Delbar’ıydı. Halsteren. Onun adı “hasta” idi, çünkü Rodee meegbracht’dan Middelharnis’e Wagemaker Tholen ve Ko Nipius’u varmış gibi görünüyor. Ben de yokum.

Steenbergse cinsindeki kuş cinsi Delbar’ın üçüncü türü L. Dekkers Etten’in bir güvercidir. Groe ve Bram van Gijs için Zeeland-Flanders Staff Dusarduyn, Delbar’a bakır Breskens nedenini canlandırıyor ve her şeyi onların beğenisine çekiyordu. Özellikle personel harikalar yarattı: üç kez ilk ulusal Dax …

Eindhoven’deki Zeelst’ten Fransız puro üreticisi Bazelmans, kalbin arzu ettiği her şeye sahipti, savaştan önce. Maurice kaybedenlerle şefkatli olan cömert bir adamdı. Hayır diyemedi. Bir çeşit Robin Hood, o kim olmayanlar için bir sürü para ödemişti ve bir güvercin için ya da hiçbir şey için güvercin verdi. Bir keresinde cömertliğin intikamını aldığını yazmıştım, o zamanlar çok güzel olanların bile mor ve mavi görünüşlü bir erik ağacından erik gibi sallanabileceği bir zaman geldi.

’47’de Belçika mesafe ve aşırı uzun mesafe resmi bir ulusal şampiyonu oldu. ’48’de kuzeybatı rüzgarı ile 2. Ulusal Saint Vincent de Liège kazandı. Ve burda toplanacak bütün paralar burjuva servetiydi. Onu kutlamak için aradım ve oğlu Mick şöyle dedi: “Baba ölüm olaylarından sonra böyleydi”. Kayıt cihazıyla yatıyordu, duivenkotunun merdiveninin altında, pürüzsüz yıpranmış ahşap merdivenlere sahip yüksek, dik bir merdivendi. En iyi iki güvercin o yıllarda “Bon Bleu” ve oğlu “Balon” idi.

Bana “Balon” un kız kardeşi bir çift kız kardeşi verdi, Albert Baekelandt’ın çatı katındaydı, Wakken kasabasındaydı, Huyskens-Van Riel’den “Takma” ile birlikte, aynı zamanda Wielsbeke’deki evimiz Barselona’nın 2. uluslararası fiyatı. Delbar bana verdi, çünkü “Geren,” Redhair “in Danhaive ‘in Basecles’ in kızkardeşi” Kırmızı “nın” Balon “un başka bir kız kardeşi ile birlikte” Geren’i gördüm “demişti. Bu kırmızı tavuk,” 700 “bir kız kardeşi, bir kardeşi vardı aynı çöpten.

Delbar’ın 1. Ulusal Angouleme’nin annesi 6 bin güvercine karşı, ’59 ya da ’60’da, sezonun sonlarında, 1 Eylül’de bile düşünüyorum. “700” çapraz Bricoux Delbardı, köpeği olarak aldı. Delbar-Janssen kesişimi, birçok ülkede, başta Hollanda olmak üzere, birçok ulusal şampiyonun çatı katındaydı. Aslında çok daha kolaydı çünkü Bricoux’tan çok daha üstün Janssen’ler dolaşıyor. Delbar yarışı nereden geldi? Mavi dışında değildi. Eğer rakipsiz uzun mesafe süzgeci Delbar’ın kaynaklarını araştıracaksam, şimdi seksen yıl derinlerde olmalıyım.

Birinci Dünya Savaşı’ndan önceki yıllarda, Walloon mezrasında Jolimont’un genç doktor Bricoux, rakiplerini kumda ısırdığı silahları dövdü, aynı zamanda Flaman Ardennes bölgesinde yer aldı. Kwaremont, Calvary ve Flanders Turu’ndan çok iyi bilinen Edelare, Oscar Delbar, Maurice’in babası, güvercin dünyasının ateşinde tam bir ihtişamla ışıldayacak ismin ilk rengini ve rengini verdi. Seksen üç yaşlarında olan Papa Oscar, “yetmiş yıldan fazla” bir zaman geçirmemişti. Bunun üzerine, “Mavi Dört” de değil, Paris’in üzerinde tüm bölgenin dehşeti vardı.

Oscar ona bağlı kaldığı sürece geldi. St. Vincent, tam olarak St. Vincent de Tyrosse uçuş programı olarak tanımlandı. Bu savaştan önceki son yıl olan 13’te oldu. O zaman kartlar şimdi farklıydı. Batı Flaman boerkensleri püresi topaklarında çok daha azdı. Ama “Dört” ulusal olarak 4. ödülü kazandı ve savaş olmasaydı bile daha iyi başarılar elde edebilirdi. Savaş yıllarında çiftçilik yapıldı. Ne yazık ki, ne yazık ki Almanların duyduğu “Büyük Mavi” nin ünüydü. 1918’deki kader bir günde tüm kuşların oplaadde ettiği ve Almanya’ya göç ettiği bir ordu kamyonu. O zaman hiç kimse tüylerine hiç bakmadığına inanmazdı.

Ancak baba ve oğul Delbar oturmadı. Cehennemin kapıları soyulduklarını, geri dönüyorlardı. 18 Kasım’daki Ateşkes’ten hemen sonra, Rheinland’daki Müttefik İşgal Güçleri ile temaslar yapıldı ve “Mavi Dört” in beş kızı de dahil olmak üzere mucizevi altı tavuk bulundu. Mechelen’deki Depreter Putte çeşitliliği ile geçti. Putte, Mechelen’den Heist op den Berg ve Hallaar’a giden ana yol üzerinde, geleneksel olarak en iyi güvercinlerin bulunduğu Koningskooikt ve Lier’den uzak değil.

Depression güvercinlerinin Charles Tucked ve Simon Frank’den (Hallaar) başkası olmadığını söylemeliyim. Eğer bu doğruysa ve iyi olan “Dört” türünün daha iyi olmasıyla onurlandırıldıysa ondan daha iyi bir şekilde onurlandırıldı. Ronse’ye başka sermaye güvercinleri vardı. Güvercinler güçlü oyuncu Moreels Brüksel, Fransız yarışı Deloof’a Ledeberg’e (Ghent) ve d’Hondt Gavere’nin güvercinlerine, uzaklara değil. Birkaç yıl sonra, Ronse’de (A yarışları Portois-Rasson) iki AE’li ve bir de Joseph’in babası olan Valeer Portois’ten iki büyük ırkçı, daha da fazla kan var. Fransız Deloof Kimin gelip geldiği, hiç kimsenin, “On dört savaş” ın tekrar tekrar karıştığı Sas van Gent gazisi Gust Marquinie’den daha iyi bilemez.

Dendermonde (Tucked-De Herdt) ve güvercinler Paul Sion, dünyanın tüm iyi ırkları ve Leers-Nord’da Belediye Başkanı Julien Commine (Vandevelde-tucked-Fache) idi. Fransız, kümes hayvanlarının uluslararası yargıcıydı. Onun arkadaşları Beveren-Oudenaarde (Silindi) ‘de Opwijck (Silinen) ve Henri Christeijns adlı oyuncu Jean Heyvaert idi. Ve Moier ve Devriendt’tan uzak olmayan Depuydt Aartrijke’yi de unutma! Bu yüzden Maurice Delbar gibi bir adamın Dr. Bomb gibi az çok aynı kan akışının geliştiğini görüyoruz. Ve Bricoux’dayken bile.

Tüm bunları düşündüğünüzde, Charles, 20’nci yüzyılın uzun mesafeli yolunda silinmez bir iz bırakan adam. Çok az sayıda seçkin aile, büyük Ulusalları kontrol eder, hiçbir şeyin güncelliğini yitirmediği bir atasözüdür. Sonraki kan damızlık rağmen Delbar oldukça başlangıçta çok geçti. Özellikle de Eduard Rasson’dan Espierres’e ve Ronse’deki Jef Portois’e kadar uzanan güvercinler. Asil bir adamdı ve bir centilmendi. Normal üreme tavuğu dışında yirmili yıllarda, zwaire iller arasında bir ilk olan “Prenses” kızı “Bordo” nın kızıydı. Oğlu ikinci uçuşu kazandı “Prenses” in erkek kardeşi. Açıkça yapamazsın. Maurice “altın yumurta” tarafından “Prenses” koydu.

Delbar ayrıca Charles Vanderespt ve Oscar Devriendt ile Hector Desmet ile geçti. Özel bir söz Fransızca Flaman ismi Felix Outryve (Roubaix) ile bir Fransız sevgilisi hak ediyor. Delbar, Meksikalı kaptanına değil, “Kaptan” lakabına sahip olan ünlü “St. Vincent” ‘in kızkardeşi olmasına rağmen, Pireneler’de ilk uluslararası uçuşun yanı sıra geniş bir villada olduğu için kazandı. Bu bir halı çırpıcı veya el fırçasından farklıdır.

Maurice’e göre, onun (Delbar’ın) türündeki Van Güverciği, Fransa’da Fransa’dan daha çok oynadığı zamanlar olmuştur. 67-4034217 Portois hakkında birkaç satır yazmak istiyorum. 1. nat kazandı. 1972 yılında Brive ve içten 5. 1972 yılında San Sebastian. Opsomer Maarkedal’daki Merlier, 1. doğanın büyükbabasıdır. 2141 güvercin karşı “Argenton” 80-4321030.

Huyskens-Van Riel’in yirmi yıl sonra Maurice Delbar ‘ın elinde 28’ lik çift üreme çiftine sahip olacağı gibi, montaj hattında şampiyonlar ortaya çıktı. Onlar
1) “Wittepen” 26-2204993,
2) “İyi Damızlık” 28-4199357,
3) “Prenses” 25-21111418 ve
4) Wittepen hen “Depreter” 28-2523831.
“İyi Damızlık” (2), l ve 3’ün oğluydu.
Ne yazık ki bu çift kottan Maurice, 2 ve 4 numaralarını yapmış olduğu için, bu çift kottan değil. Çünkü bu iki çiftin şiddete uğradığını ve tekrar tekrar oğlan çocuğu vardı – 1937’de unutulmaz Narbonne gibi – Yıllardır tüm milliyetler kırık oynadı. Çünkü bu kuşlara karşı uçmuyorlardı.

Bu dört damızlık güvercin, iki erkek ve iki dişi, Delbar’ın ürettiği sağlam temel, sadece biri uçtu, diğeri hiç sepete oturmamıştı. Bu “Eski Wittepen” 1 numaraydı. Çizgilerde oldukça açık olduğu için kardeşlerinin, “Jabot” un, “Witoger” ın, “Witteneuze” nin vb. Büyük şampiyon oldukları gerçeğiyle öne sürüldü. Delbar’ın altı ünlü horozu! Sayı 2 ve dördü, altı erkek ve üç dişi, biri diğerinden daha iyi, ben A – tm F. olarak anılacaktır. A harfi “Küçük Mavi” idi, bilmiyorum, en azından Onu elinde hiç hatırlamak zorunda kaldı.

Maurice onu kestirdi, çünkü Paris’e o kadar zor geldi ki, yıprandığında, dizginleri kutladı, aynı şey 1968’de Hector Debou’yu şaşırtacaktı, “San Sebastian bu sıcak İspanya’da uluslararası bir saat ileriye doğru uçtu” Deerlijk “Küçük Mavi” Delbar, Angouleme 6 Bordo 5, Dax 13, Bordo 2, Pau inter prov. 2, Bordeaux 2, Bordo 1935 yılında Uluslararası Belçika-Hollanda 5, çapraz, bir Delbar ile çapraz bir uçuş, orada 2,456 güvercin uçtu Aynı günlerde 6 günde aynı çatıya ulaşabiliyorlardı. Güneşin sıcak rüzgarı başlıyordu. Vendespt Charles, Ostend’de ilk uluslararası ödülünü soluk horozu “Belçika-Hollanda” ile kazandı. İyi bir üvey baba Charles dedi.

 Gençler ölürken Wevelgem’deki Jules Vermaut, Labeeuw ve Vanbruaene çatılarının kurucusu, ikinci ödülü kazandı. Bence Cattrijsse, Depuydt ve Duguffroy ya da Astene’deki eski Kamiel van den Abeele, Delbar’ın bir zamanlar “takas” yapmasıyla birlikte yarım düzine dolu yaptı. O andan itibaren Maurice ciddi olarak oynamaya olan uzun mesafeyi başlattı. LetterB mucize torkundan bir ikinci horoztu, mavi, o ünlü “Biarritz” dir. Bütün Belçika ve Hollanda’da, yıllardır 1. Ulusal St.Vincent’in iki kez kazananı olan “Small” adlı küçük oğlu tartışıldı, çünkü oğlu genellikle en yüksek fiyatlardı.

 Yine de hiç şüphesiz Delbar’ın favorisi olmasına rağmen “Küçük” yi hiç sevmemiştim – Anderlecht’e ait Bare, ünlü bir fotoğraf yaptı – ve her zaman en iyi üreyen tavukların yanında olmasına rağmen, en iyi yetiştirici bile. Her zaman “Biarritz” ve “Dax” – Birincilik ödülü “Narbonne” – “Küçük” den daha az değil – izlenimine sahibim. “Oarritz”, yakın akrabalığa, üç harika kuşa, üçü de 1937’de. Biri, Adolphe Plisnier’e, Banque de Bruxelles’in direktörü Waterloo’ya gitti. A, hen, Hector Berlengee çiftçisine ve belediye başkanı Aspelare’ye göre Doğu Flanders’da, kırmızı renkli boğalar bin lirayı yetiştirdi. Ve üçüncüsü Charles Vanderespt’ten Ostend’e.

 “Kullanmak için iyi olduklarını biliyorlardı” – 1945’te Kortrijk’deki satışının önsözünde Maurice diyor. Charles, “Belçika-Hollanda” ın bir kızı koydu ve orada, çoğunlukla Vandevelde’den oluşan kendi yarışı bağlamında inşa etti. Oudenburg’un, birçok savaşın bu emektarı boyunca bir Delbar-mesafesi bagajı, on yıllar boyunca sahil adamlarının şiddetine karşı durdu. Ve “Dax”? Tournai’deki Blandain belediye başkanı Kasap-kasabası Oger Delvinquiere, Berlengee’nin “Mavi Berten” i, bir Delbar ile kazanmış olduğu 1. ödülü olan uluslararası Barselona 1949’ın babası olan bir oğlu vardı.

 “Biarritz” Paris’in kendisi samimi bir luierikti. Çok ağırdı, katsjoe kayıt cihazında bitmek istedi. Yine 7’nci Orleans’ı kazandı, ancak serçeler bu nedenle çatıya atıldıklarında. Müthiş kardeşleriyle karşılaştırıldığında iki büyük ödülü var: Dax 7, Biarritz 1. Madrid’de asla işe alınmadı, belki de ilk galibiyet öncesinde vardı. “Biarritz” in diğerlerinden daha büyük ve güçlü bir inşaat parçasıydı. Sadece bu tür ge’nin ve güç boğalarının karşılaştığı istisnai bir durumdur. Böyle iyi bir tavukta ve güvercin ırkları şampiyonlarla dolu bir odaya girer.

 1949’da “dayanılmaz derecede ağır” Barselona’nın fethi Berlengee’nin “Berten” i hakkında konuşuyordum. Bir keresinde kefaletle karşılaştığım Hector Desmet, sanırım ’52 veya ’53’te. Hector “o kadar şikayet etti” diye büyümüştü. “Sadece benim eski Horemansen’im benim için bir çeşit mayın blok trenine benzedim … Ama artık orada değiller.” Ben onunla birlikte gittim ve bir fincan kahve içtik. Dedim ki, “Hala orada olan bir Janssen Arendonk al ve onlar bütün yıl boyunca bir düzine süper güvercin ürettiler.

1949’da “dayanılmaz derecede ağır” Barselona’nın fethi Berlengee’nin “Berten” i hakkında konuşuyordum. Bir keresinde kefaletle karşılaştığım Hector Desmet, sanırım ’52 veya ’53’te. Hector “o kadar şikayet etti” diye büyümüştü. “Sadece benim eski Horemansen’im benim için bir çeşit mayın blok trenine benzedim … Ama artık orada değiller.” Ben onunla birlikte gittim ve bir fincan kahve içtik. Ben, “Hala orada olan bir Janssen Arendonk atın ve onlar tüm yıl boyunca bir düzinelerce süper güvercin ürettiler, burada her bir ırkın ırkı neyse, hangi ırktan olursa olsun, diğer akıllarla”.

“Tiens” – cevap oldu – “Ben düşünmek gerekir.” Gerard Vanhee yaptı, ama bir karar aldı. Turnhout’dan Van Miert’in “Wittekop” sonucu ortaya çıktı. Ve birçok arasında bir örnek. Mektup C, Delbar “Dax” bir parlak, lichtgeschelpte witslag horoz, kardeşi, “Barcelona” ile zaten orta mesafe sert istendi, en temiz ve rassigste oldu. Hayatımda ellerinde çok sayıda uzun mesafe güvercinler olduğunu söylediğimde abartmıyorum.

 Bunu düşündüğümde ve kuşların benim üzerime gelen en derin etkilerine izin verdikten sonra, en son kaydedilen Delbar’ın “Dax’i”, 1938’de “Twas the Dax”, Ren’deki Güvercin Olimpiyatları’nda , tarihi Dreesen’de, 2. ödül. Yazık Henri Bare “Dax” asla lensin sahip olmadı. İşte bazı sonuçlar: Dax 2, Dourdan 6 Poitiers 4, Dax 14, Bairritz 3 Doublage ulusal 10, Narbonne, ulusal ve uluslararası 1, St. Vincent 2 doublage Ulusal 1. “Dax” ın torunları Avrupa çapında dağıtılır.

 Kendisi Maurice ona, ona sunulan büyük paraya rağmen, asla satmayacağından emin. Çatı katında, ’45’in kışında öldü. D harfi “Bariole”, 19-61035 halkasını giydi, ama 32’de doğdu. “Bariole” bir duivinnenkop ile bir horoz oldu. “Dax” ve “Bariole”, göz, ifade ve yapıttan oluşuyordu – renk yok – iki damla su gibi. En iyi performansı: 16 Bordeaux, Angouleme 21, St. Vincent 21, Narbonne ulusal ve uluslararası 2 13 St. Vincent, St. Vincent 21. Aynı zamanda birden çok şampiyonun katıldığı “Kazananlar” da ulusal şampiyonlar oldu. E harfi, “Barcelona” nın, en güzel kuşlardan biri olan demir fiziğin parlak mavi bir wittepen’idir.

Barcelona 4 Bordeaux 30, Biarritz 2, Lourdes Ulusal 14 Uluslararası 5, 9 Pau, Biarritz Ulusal 9 Narbonne ulusal ve uluslararası 4, St. Vincent 12, Ulusal 5 vb kazandı. Uzak ve aşırı uzun mesafe ve tüm torunları ile korkunç sonuçlar sadece bir çift yetiştiriciden. Sonunda, kekin üzerine krema.

F harfi, “Küçük Işık” 32-4293562, ünlü güvercin Delbar’ın amblemi haline geldi. Sanırım on yedi yaşındaydı, vermiş olduğu kız ve kız çocuğu yaklaşık bir tahmin değil. 1950’de elli ya da altmış, kesinlikle hayatta kaldı. Buna karşılık, aldıkları veya aldıkları genlerin çatılarında stok güvercin haline gelirler. Aarden onlardan biriydi, Delbar Steenbergse ırkında, Om-Weerd ve Sick’in “Sick” ve C. Dekkers Etten’in bir horozu aracılığıyla stamduifvan ’45 yarışı boyunca yaşar. Breda’dan gelen güvercin, “Küçük Işık” ın torunu Gebr tarafından yapıldı. Duguffroy’dan

Wingene, Delbar’ın “Biarritz” inden geliyorlardı. “Hasta” nın kaslarındaki hislere bakarak, Astene’deki Kamiel van den Abeele ‘yi doğurdu, ki bu da her zaman en iyi değerdi.
1935 yılında unutulmaz Hollanda-Belçika’da van den Abeele 6’ncı ödülü kazandı.

Ödül F harfi, “Küçük Işık”: Bordeaux iller arası 12 Angouleme 10, Chateauroux 10, Angouleme 2, Biarritz 17 Ulusal 9 ve St. Vincent’ın St. Vincent 4, St. Vincent 3, St. Vincent 10, St. Vincent 2, l St.Vincent, St. Vincent l, ulusal saatte iki saat on dakika, “Bir servet kazandı” – Delbar, “ve ülkenin en iyi güvercini” olarak görülmeli “dedi. .
İlginç bir şekilde, Delbar’ı sevdikten sonra böyle harika musluklarla yetiştirme politikasını belirlemek için sonuç olarak. Hangi tavukları geçti ve nasıl sonuç verdi.

Başarısızlık kolay değildi, biliyorsun. Bu tür kuşlara sahip olanların bir keresinde, kanda üremenin daha kolay ve kavşaktaki iyi verimden çok daha yüksek bir orana sahip olduğunu dikkate almak dikkat çekicidir. Babası bilge ile okuldaki tecrübeleri sayesinde, Maurice’i genellikle eski tavuklardan geçirmişlerdi, ki onlar iyi bir şekilde verilmişlerdi, en iyisi bahsetmişti:

Delbar’ın parlak üreme tavukları. 1), her iki tarafta Bricoux’lu eski üreme tavuğu Deschrijver (Roux) ‘dan gelen “Vieux Gris” un kızkardeşi Haine St.Pierre’de bir Alexander Chardon müzayedesinde satın alınan ’34 bir gri tavuk. Ayrıca bu bağlamda, Rousseau Jemeppe’nin isimleri, yarışçıların Collin ile Rabozée’ye avanvlistleri Dr. Lejeune ve Frasnes’teki Vandevelde’nin Moulart’ına sahiptiler. Durack’in Uccle’da değil, hatta Gaston Reijlandt adını verdiği West Flemish cordonnier (shoemaker) Brüksel’de yaşamak ve onlara büyük bir lütuf veren leylekler vardı: “O, tabanlarındaki tırnaklara ve topuklara, sevmediği muhaliflerinin başı olarak cesurca patladı …”.

Gri tavuk Chardon “Küçük” ile ilişkili ve verilen mükemmel bir çocuk var. Bu çiftin bir kızına “İyi Gri” yarım Bricoux eşlik etti. İşte savaşın ardından İspanya’nın en iyi pilotlarından biri geliyor, Hector Berlengee’nin Aspelare’ye yaptığı ünlü “Grey”. Annesini ve 1944 yılının iki küçük Delbar-tavuku olan “Berten” in annesini aldım. Ama onlara baktığımda on bir yaşındaydım. 2) Gebr tarafından “Fijnen” bir tavuk.

Duguffroy’dan Wingene’e eşlik eden bir asil Rasson, Espierres’e, çiftçiye ve şampiyona eşlik etti, Leers-Nord 3’te Julien Commine’nin iyi bir belediye başkanı vardı. onun arkadaşı FelixVan Outryve (Fransa), onun “Villa” nın kız kardeşi, 4) loft Delouvroy iyi bir üreme tavuk Ronse, mavi kuş bir tavuk boyutu, Delbar tarafından 9 yaşında iken, kamu Kortrijk satın aldı 5) eski “Witoger-Biarritz-hen” dan Ghent (koeboer), ünlü uzun mesafe yarışçısı, Astene cinsinden Camiel Van den Abeele iki tavuk.

Bu tavuğun bir erkek kardeşi Cyril Norman Oeselgem’e 1952 yılında 2. Ulusal Carcassonne’ı (çatı katında bulunan) verdi. 6) Geraardsbergen’de Bricoux-Havenith (t Scheer) yarışında Hector Desmet’ten bir tavuk. Benim görüşüme göre, 1944’teki “Little” ın en iyi verileri, tavuk yetiştiriciliği Delouvroy’un eski kültürü ile birlikte. Charles Vanderespt, satın almaya gelen “Courrier” tavuklarına özeldi. “Hayır,” dedi Maurice, “Yapacağım ve senin coşkunun ne olacağını”. En iyi üreme tavuğu, eski “Depreter” inden sonra “İyi Mavi” 35-4202076 idi.

“Küçük”, “Dax” vb oğulları ile büyüdü. Yakın akrabalığa, ama hemen hemen hepsi iyi geldi. Ama neredeyse her şey satıldı ya da satıldı … Hollanda’da Delbar’ın ünlü güvercinleri, tüm ırklarla ve yakın ve uzaktaki tüm iyi yarışçılarla geçti. En iyi haçlardan biri, Alfons Metsaars’ın çatısına, iki ünlü Janssen-horozlarından biri olan ’18 ve ’19; Zandvoort’taki Meulen dişi aracılığıyla “Gull” sonucu, Helmond’daki Dr. Linssen’in çatısında bir furore yarattı.

Gepluimte “Martı” nın aşırı “beyazı”, Janssen’den gelmedi çünkü Arendonk’ta geleneksel olarak sistematik bir şekilde yapılan bu rengi yoktu, Delbar’ın “Dax” i bir dizi beyaz kalemle bir “witslag” idi. Maurice hiç böyle şeylere bakmadı. Kare en iyisiyse, büyüyen bir turla zaman kaybetmedi. Linssen’in çatı katında, her şeyle birlikte büyüyen “tıklamanın” yirmi “oğlunu” tercih ederim. Ama bu bir haç değil, saf bir Janssen Arendonk idi.

Kaynak : pipa.be

Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makale
KAREL MEULEMANS

Karel Meulemans Arendonk uluslararası güvercin yarışlarında yaşayan bir efsanedir.Kuş türü, tüm dünyaya yayıldı. Dünyanın dört bir yanında Janssen olarak bilinen ve Karel’in 2007’de ellili başlayan ve hala yarışlar ve büyük şampiyonluklar kazanan birçok 1. ödül ve şampiyonluk kazandığı biliniyor. Çoğu güvercin meraklısı, Meulemans soylarını orta mesafeli kuşlar olarak düşünüyor.Bu artık …

Makale
DOCTOR ARTHUR BRİCOUX

Eğer birisi 1944’te sorduysa: “Güvercin sporunun başlangıcından bu yana en ünlü güvercin meraklısı kimdi ve tüm zamanların en büyük güvercin meraklısı kimdi?” Cevabı sadece Belçika’da değil, sınır da: “geç doktor Bricoux” Güvercin yetiştirme sanatında hiç kimse onu geçmedi. Bu dönemde, birisinde Dr. Bricoux’dan daha tutarlıydı. Güvercin dünyasında hiç kimse daha …

Makale
JAN AARDEN

Jan Aarden’in adını taşıyan güvercin sporunu tartışırken, özellikle uzun mesafe yönleriyle ilgili olarak ortaya çıkacaktır. Çünkü bu efendinin yarattığı yarış güvercinlerinin suşu, dünya çapında yarattığı etki nedeniyle bir ölçüde ölümsüzleştirildi. Ama bu Hollandalı, büyük bir maraton soyunun yaratıcısı olarak kabul edilen kimdi? Jan Aarden, 18 Kasım 1893’te Oosterhout şehrinde Martinus …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.