KARARTMA SİSTEMİ | Kümesi nasıl karanlık yaparız?

Makale
Kümes pencerelerini örtmek için herhangi bir şeyi, uygun olan her şeyi ve elinizin altında kullanabilirsiniz: malzeme, ahşap veya bir kalay perdesi.
Ben şahsen, kontrplaktan ince bir sayfa ayırdım. Odayı koyulaştırmak için çatı katındaki pencerelerimin önüne slaytlayabilmem için koridorda çalıştırıyorum. Ayrıca yakalandıklarında daha sakin oldukları için kuşları eğitim için yakalamak için çatıları koyulaştırmak için daha sonra kullanışlıdır.
Ne kadar karanlık olmalı?
Ay ışığı olmayan bir gece gibi. Çatınıza az göz deliklerinden ışık gelmemeye çalışın. Diyelim ki denemek ve mümkün olduğunca karanlık tutmak.
Bir çatıyı koymak için havalandırma çok önemlidir.
Herhangi bir havalandırma, günışığı gelmediği sürece iyi olur. İsterseniz güç çıkışlarını da kullanabilirsiniz. Sıcak havalarda elektrikli menfezler daha iyi bir seçenek olabilir.
Çatıyı ne zaman karartırım?
Size kolaylık sağlamak için söylerdim. Kuşlarınızın günde yalnızca sekiz saat güneş ışığı alabileceğini unutmayın. Örneğin: 08.00 – 16.00 arası; Belki sabah 9’dan akşam 5’e; Veya 10:00 – 18:00 arası. Senin için uygun olan her neyse.
kuşlarım karanlıklaşma sistemi için kaç yaşında olmalı?
Otuz beş günlük yaşında. Bununla birlikte, bazıları yirmi sekiz günlük yaşlarda başlarken, bazıları elli günlük yaşına kadar beklemektedir. 35 günün ötesine geçmeye karar verirseniz birincil uçuşlarını bırakmaya başlayacaklarını fark ettik, ancak karanlıkta bıraktıklarında birincil uçuşlarını bırakmayı bırakacaktır.
Vücut tüylerini düşürme
Karartma sisteminin başlamasından iki hafta sonra çatı katındaki vücut tüylerini fark edeceksiniz. Kuşlar yaklaşık dokuz ila on hafta sürecek vücut tüyünden geçecekler. Birincil uçuşlarını bırakmamalılar.
Karanlıkta olan kuşları ne zaman besleyebilirim?
Bu size kalmış. Sabah egzersizleri için onları dışarı atmadan önce ve çatı kateteri kararmadan bir saat önce onlara biraz yemek yapmaya çalışıyorum. Bir içki içmek için bile çatı katında karanlıkta nasıl yol buldular şaşırtıcı.
Karanlıkta ne kadar kalmalılar?
On iki hafta, ama eğer istersen daha uzun.
Kuşlarınız için egzersiz yapın
Kuşlarınızı istediğiniz gibi egzersiz yapın.
Karanlıkta veya karanlıkta ortaya çıkan genç kuşların eğitiminde dikkat edilmesi gereken şey – Eğitimde bir fark yaratmadığı görülüyor. Hepimiz burada aşırı dikkat gösterilmesi gerektiğini tespit ettik. Eski kuşlar gibi tüyleri olan genç kuşlarla burada uğraşırken, akıllarında hala genç kuşlar. Çok kolay panik yapıyorlar ve kaybolduklarını fark etmeden önce büyük mesafelerle uçabiliyorlar. Kulübümüzde yalnızca sabahları eğitilirsek daha az kayıp buldık. Dikkatle alın, yavaş başlayın, onları çok hızlı yoldan çıkarmayın. Güven eksikliği var gibi görünüyor. Bazen eğitim alındıktan sonra benlik saygısı kazanmalarına yardımcı olmak için kendimden emin oluncaya kadar birkaç yıllık bir süre geçirdim. Haftada üç kere yarış sezonu bitinceye dek eğitirim.
Ağustos ayının ilk haftası
Gün ışığı saatleri kısaltıyor, şimdi çatıda on dört saatlik gün ışığı oluşturmak için bir zamanlayıcıda ayarlanan elektriği açarak çatıdaki gün ışığı saatlerini arttırmaya başlıyoruz. Bu vücut tüylerini geciktirmek içindir.
Şimdi, ışıklar Eylül ayının yarısına kadar kapalı. Işıkları kapattıktan sonra on gün içinde, vücudun tüm yüzeylerine başlayacak. Bazen son uçuşlarını kış aylarında bırakıyorlar ancak bu bir endişe değil. Kendi genç kuşlarımın, orijinal genç kuş çatısında daha erken çıktıklarını, bir yıl çatı katına taşımaya çalışmaktan daha iyi öğrendim.
Irk mevsiminden sonra tüylerini almaya başladıklarında beslenme
Onlara gübreler dolaşana kadar günde iki kez kaliteli tahıl vermek çok önemlidir. Onlara çok fazla dinlenin ve bu süre boyunca egzersiz miktarını sınırlayın.
Karanlıklaşma Sistemi Roland Paret
Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makale
KAREL MEULEMANS

Karel Meulemans Arendonk uluslararası güvercin yarışlarında yaşayan bir efsanedir.Kuş türü, tüm dünyaya yayıldı. Dünyanın dört bir yanında Janssen olarak bilinen ve Karel’in 2007’de ellili başlayan ve hala yarışlar ve büyük şampiyonluklar kazanan birçok 1. ödül ve şampiyonluk kazandığı biliniyor. Çoğu güvercin meraklısı, Meulemans soylarını orta mesafeli kuşlar olarak düşünüyor.Bu artık …

Makale
DOCTOR ARTHUR BRİCOUX

Eğer birisi 1944’te sorduysa: “Güvercin sporunun başlangıcından bu yana en ünlü güvercin meraklısı kimdi ve tüm zamanların en büyük güvercin meraklısı kimdi?” Cevabı sadece Belçika’da değil, sınır da: “geç doktor Bricoux” Güvercin yetiştirme sanatında hiç kimse onu geçmedi. Bu dönemde, birisinde Dr. Bricoux’dan daha tutarlıydı. Güvercin dünyasında hiç kimse daha …

Makale
JAN AARDEN

Jan Aarden’in adını taşıyan güvercin sporunu tartışırken, özellikle uzun mesafe yönleriyle ilgili olarak ortaya çıkacaktır. Çünkü bu efendinin yarattığı yarış güvercinlerinin suşu, dünya çapında yarattığı etki nedeniyle bir ölçüde ölümsüzleştirildi. Ama bu Hollandalı, büyük bir maraton soyunun yaratıcısı olarak kabul edilen kimdi? Jan Aarden, 18 Kasım 1893’te Oosterhout şehrinde Martinus …