Güvercin Yeminin Önemi!

Makale
Güvercinlerimizi beslediğimiz şeyin büyük kısmı karbonhidrattan oluşmaktadır. Bir güvercin sindirim sistemi, mısır, buğday ve bezelye karbonhidratlarını hayvansal proteinlere dönüştürür ve bu proteinler kasların ve karaciğerin glikojen formunda depolanır. Yarış sırasında glikojen, bir arabanın motorunda olduğu gibi enerjiye dönüştürülmelidir; bu araç taşımak için gereken enerjiyi benzinden çıkarır. 1 gram glikojen yanması güvercin için 4,1 kalori enerji verir. Glikojen tankı kuruduktan ve güvercin çatıya ulaşmadığında, 4.1 kalorinin aynı yanma değerine sahip olan vücut proteinlerini yakmaya başlar. Güvercin kendi kaslarını kullanıyor, kilo verme sürecinde ve aşırı durumlarda eve dönebilir, tüyleri ve kemikleri bırakmaz.
Bu maraton yarışlarında bir güvercin yakmak için yeterli yağa sahip olabilseydi çok daha iyi olurdu. Eğer sepete koyulmadan önce, düşük yağ içeriğine sahip normal yem yerine yem yüksek yem teklif edildi. Eğer bu yapılırsa, güvercin kaslarını tüketmeye zorlanmazdı; Eve güzel ve yuvarlak gelirdi, mükemmel durumda, çünkü protein yerine yağ için enerjiye sahipti. Ayrıca, yağın daha az grama ihtiyacı olurdu çünkü yağ karbonhidratlar ve proteinlerden daha yüksek bir yanma değerine sahiptir. Bir gram yağ, 2.33 kat daha fazla enerji olan 9.3 kalori ile bir güvercin sağlar. Formula 1 yarış otomobilinin sıradan benzini kullanmadığını, ancak enerji üretiminde çok daha yüksek bir yakıt olduğunu biliyorsunuzdur.
Güvercinlerine fazladan yağ ilave etmek için bazı meraklıları daha fazla mısır (% 4 yağ) yedirir ve yulaf ezmesini (% 7 yağ) sağlar. Ve sezonun sonundaki aynı sebeple güvercinler büyük maraton yarışları boyunca havaya uçtuğunda, diğer hayranlar kuşların tohumlarını ayçiçeği (% 28), keten tohumları (% 34) gibi yüksek yağ içeriği ile besliyorlar. Kenevir tohumu (% 32) ve kolza tohumu (% 42). Tohum içeren yağ, güvercinler için sadece bir muamele değil, bundan daha önemlidir. Özellikle zorlu ırklardaki zaferler tehlikeye girdiğinde, karar verici bir faktör olabilirler, çünkü kuşların aşırı zor koşullar altında bile formlarına ve vücut ağırlığına asılmasına yardımcı olurlar.
Birleşik Krallık’taki araştırmacılar tarafından, yağ içeriği yüksek yemlerin, özellikle yem% 5 mısır yağı ile karıştırıldığında performansında bir iyileşme sağladığı kanıtlanmıştır. Fakat güvercinimizin yarış motorları için birinci sınıf yakıt olan fıstığa geri dönelim. Yer fıstığı, ince, kahverengi bir cilt ile kaplı uzunlamasına, yuvarlak fındıktır. Cildi çıkarırken, beyaz renkli somun iki yarıya ayrılır. Besleme bayiinde, fıstık satın alabilirsiniz, ya kısmen veya tamamen. Diğer yemlerle olduğu gibi, bir güvercin de tanıdık gelmediği için yer fıstığına alışmaları biraz zaman alıyor. Giriş için en uygun zaman kış ve genelde birkaç sorun var. Birkaç gün sonra bile kuşlar yemlerden fıstık seçmeye başlıyorlar, sanki meraklılara hiçbir zaman daha lezzetli bir şey yememiş gibi söylemeye çalışıyorlar. En ürkek kuş bile, yerfıstığıyla yandan yemeyi öğretebilir. Zeki bir meraklı her zaman cebinde bir avuç fıstığa sahip olacak. Ayrıca, fıstıkların, çimdeki güvercinleri geri getirmek için mümkün olan en iyi yöntemle ilgili oldukları görülüyor.
Fıstıkları kuşlarına besleyen meraklılar, bu fındıkların enerji değerindeki diğer beslemeleri çok aştığını akılda tutmalıdır: 5,7 gram eşit sıradan 10 gram karışım. Güvercinlerimize fıstıklardan başka bir şey besleyemezsek, besinlerini yarıya indirebiliriz. Güvercinlerin yalnızca fıstıkta hayatta kalmaları mümkün mü ?? Meyer bana, eski limanda bir emekli olan, yağ fabrikaları için yer fıstığı boşaltan eski bir dostum, Hamburg Eduard Pape adına birisini anlattı. Savaştan kısa süre sonra, Bay Pape güvercinlerini sadece yer fıstığıyla besliyordu, çünkü onları hiçbir şey için alamamıştı. Onlara aşırı beslemediğinden emin olmak için onlara çok fazla para vermedi ve özellikle zorlu yarışlarda mükemmel yarış sonuçları elde etti.
Fıstık yemekteyken,% 30’luk bir protein içeriğine sahip olan fıstığın, en yüksek miktarda protein içerdiği soya fasulyesinden sonra geldiğini aklınızda bulundurmak zorundayız. Yer fıstığı, örneğin mısırdan veya buğdaydan protein bakımından çok daha yüksektir. Yağlı protein kaynağı olarak fıstık, genç, yuvaya çıkarılan güvercinler için ideal bir besindir. Bir fıstık makyajı, sadece yağ ve protein içeren ürün sütüyle benzerdir. Ancak yer fıstığı pahalı, bu yüzden en çok ihtiyaç duyduklarında beslenmeliyiz.
Meyer kendi yem şirketinden fıstık alır, mutfak makinesinde onları çatlatır, bu nedenle fıstık üç ya da dört parçaya bölünür, çünkü bir kişi fıstıkları tamamıyla beslerse, sürüdeki yağlar yemişleri önceden on fıstığı yutmuş olurlar En az rağbet gören daha az agresif kuşlar ilklerini almaya başlamışlardır. Bütün güvercinlere bu değerli yemden eşit miktarda beslenmelidir ve bunun en iyi şekilde küçük parçalarla yapıldığını hissediyor. Fakat her zaman iş yerinin cebinde birkaç fıstık yarığı taşır; Bunları tek tek üreme çatı katındaki güvercinlere besler. O, eğimli güvercinleri tercih eder; Onun kuşları kuşlarla iyi bir ilişki kurmak her zaman meraklıların ilgisini çekmeye heveslidir.
Gençlerini yetiştirirken her zaman aç bebeğe, granüler yemlerin yanı sıra 5-10 gram fıstık parçasını, özellikle de 6. günden 12. güne kadar, üreme tellerinden kaba yem durumuna geçmek zorunda bırakıldıklarında, yetiştirme çatısında doğrudan verir. . Bu yöntem, mushayı sevmeyen ebeveynler için şiddetle önerilir. Ayrılmış genç kuşlar da fıstıklara aceleyle tanıtıldı. Genç kuşlarını, onlara birkaç yerfıstığı sunarak çağırma alışkanlığına giren meraklı bir kişi, oldukça ilginç bir şey fark edecektir: Bu güvercinler, bir yarıştan sonra çatı katına girerken hiçbir zaman problem yaşamayacaklardır.
Yarış mevsiminde, yer fıstığının en önemli işlevi, dulun cazibesini kutuya çıkarmaktır. Bir saat kapı kilitli kaldıktan sonra kapı tekrar açıldığında, dul kişiler kutularına geri dönüp, birilerinin besleyicilerinde birkaç fıstık parçayla şaşırttığını öğrenmek için sabırsızlanıyorlar. Kendilerini kollektif besleyiciden besledikten sonra, hepsi kendi kutularında duruyor ve patronun eline başka bir muamele getirmesi için sabırsızlanıyorlar diye sabırsızlıkla bekliyorlar. Bunlar, bir yuva kutusundan diğerine dolaşırken, meraklı veya hayvanseverlerin en değerli anlarıdır; diğer yandan uzatılmış boynuyla diğerleri tarafından koparılmış olan muamelelerini verir; Fındıkları elden çekerler veya sıkıca tutulan parmaklarınızdan kurtarırlar. Bu, tek tek beslenmenin mükemmel bir yoludur. Bir yarıştan geç dönen bir güvercin, komşusundan en üstte bitenleri daha zor çalışmak zorunda kaldıklarında ekstra bir önlem alınır. Dikkatsiz meraklıları, düşük kilo kaybı ile yıpranmış bir güvercin almak için çok fazla zaman harcayan, protein bakımından düşük oranda temizleyici bir rasyon ile yeniden şekillenmesinin farkında olunmalıdır.Onlardan önümüzdeki hafta sonu en iyi performansı beklemeyin.
Bir yarışı iyi idare eden dul kadınlara haftanın ilk yarısında ara sıra fıstık verilir. Haftanın bitişine kadar miktar giderek artar. Zavallı yiyen dullar konusunda bilgi sahibiyiz, meraklılardan çok fazla dikkat olsa bile, hala çok hafif.Bu kuşlar, iyi lezzetli fıstıkları yediğinde çok daha iyi sonuçlar verir. Yarış duluna tavuklara kaç tane fıstık verildiğini kontrol etmek önemlidir, çünkü dul kalanlardan daha az beslenmelidirler. Bu kuşların kutularını ziyaret etmelerine izin verilen birkaç kez, birkaç fıstık bulurlar, bu da yuvaya duydukları sevginin artmasına neden olur. Çünkü bu muameleleri o kadar çok istiyorlar ki, bir kadın komşusu herkese meraklı bir ziyaret denediğinde kutularının saldırgan koruyucuları oluyorlar. Dr. Meyer, dullar için fıstıklarla, sepetlenmeden ve basket gününde akşamları daha az cimrileşiyor. Bu, bu dulların yarış için yeterli enerjiye sahip olmalarını sağlar; ancak bunlar biraz zayıflar.Dul kadınları bu şekilde beslediği için dul olanı 14 hafta düz oynamasına rağmen, lezbiyen aktivitesi veya yumurta dökmeyle ilgili hiçbir sorunu yok. Dulları, yarışlarda, dul borsalarından daha güvenilirdir ve özellikle ırk zor olduğunda özellikle daha hızlıdırlar.
Hava tahmini kafa rüzgarlarını gösterdiğinde, yorucu bir uçuş için tüm katılımcılara fıstık ekstra bir kısmı verilir.Ancak güvercin onun yerine bir kuyruk rüzgarı beklediğinde, az miktarda fıstık verilir. Meyve sepetinde iki geceyi kapsayan bir yarış için basketse, sabahları tahıllar gönderir (karbonhidratlar yüksektir), ancak öğleden erken saatlerde (içki içmek için zaman kalır), güvercinlere birçok Fıstıklar istedikleri gibi. Bir fıstık yardımı enerji değerine eşit olduğu için iki ürün kuru yemle doludur, kuşlar aslında iki gün boyunca yemek yiyor. Aynı zamanda Dr. Meyer, kutulara yem verildiğinde, güvercinlerinin biraz mısır mısırından atıştırmayacağını da bilir.

Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makale
KAREL MEULEMANS

Karel Meulemans Arendonk uluslararası güvercin yarışlarında yaşayan bir efsanedir.Kuş türü, tüm dünyaya yayıldı. Dünyanın dört bir yanında Janssen olarak bilinen ve Karel’in 2007’de ellili başlayan ve hala yarışlar ve büyük şampiyonluklar kazanan birçok 1. ödül ve şampiyonluk kazandığı biliniyor. Çoğu güvercin meraklısı, Meulemans soylarını orta mesafeli kuşlar olarak düşünüyor.Bu artık …

Makale
DOCTOR ARTHUR BRİCOUX

Eğer birisi 1944’te sorduysa: “Güvercin sporunun başlangıcından bu yana en ünlü güvercin meraklısı kimdi ve tüm zamanların en büyük güvercin meraklısı kimdi?” Cevabı sadece Belçika’da değil, sınır da: “geç doktor Bricoux” Güvercin yetiştirme sanatında hiç kimse onu geçmedi. Bu dönemde, birisinde Dr. Bricoux’dan daha tutarlıydı. Güvercin dünyasında hiç kimse daha …

Makale
JAN AARDEN

Jan Aarden’in adını taşıyan güvercin sporunu tartışırken, özellikle uzun mesafe yönleriyle ilgili olarak ortaya çıkacaktır. Çünkü bu efendinin yarattığı yarış güvercinlerinin suşu, dünya çapında yarattığı etki nedeniyle bir ölçüde ölümsüzleştirildi. Ama bu Hollandalı, büyük bir maraton soyunun yaratıcısı olarak kabul edilen kimdi? Jan Aarden, 18 Kasım 1893’te Oosterhout şehrinde Martinus …